| Spec Sheet | |
| Model No.: | NT14 |
| Product type: | 14' tablet, 2 in 1 style |
| Product pictures |
|
| CPU | Intel® Processor i3-N305 3.8GHz Intel® Processor N150 |
| Operating system | Windows 10/11 |
| RAM | 8GB / 16GB |
| ROM | 128GB / 256GB / 512GB |
| Screen Panel | 14inch IPS |
| Resolution | 1920*1200 IPS |
| Touch panel | Incell |
| Camera | Front 2MP + Rear 5MP; Front 8MP + Rear 13MP |
| G-Sensor | Yes |
| BT | 5 |
| WI-FI | 2.4G&5G |
| SIM Cards &Network | Nano+TFGSM+WCDMA+FDD |
| GPS | Yes |
| Mic | Yes |
| 3.5mm earphone | Support |
| USB interface | Type-C |
| Battery | 7.7V / 4,700mAh |
| Battery Case Material | Metal |
| Charger | 12V3A 36W Charger |
| Packaging/USB Cable | Yes |

Copy product links
Long by picture save/share